Życie szkoły
plcsenfrdeitnororuessvtruk
Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy obchodzony jest od 1998 roku, kiedy to placówce nadano imię prof. dra Władysława Szafera. Co roku to święto jest okazją do zabawy, nauki i integracji społeczności lokalnej, a głównym celem jest szerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Tym razem  Dzień Patrona obchodzony był pod hasłem wody. Było to związane z realizacją projektu „SZKOLNE POIDEŁKO”. W morskiej, błękitnej scenerii korytarza szkolnego odbył się pokaz mody inspirowany wodnymi motywami, uczniowie w niebieskich strojach wykonywali piosenki związane z tematem przewodnim, a także zaprezentowali zabawne fraszki. Bawili się z nami zaproszeni goście: p. Henryk Nogala, ksiądz Waldemar Michałowski, p. Grażyna Dubako, p. Ewa Scholz i p. Andżelika Gałecka. Głównym punktem obchodów Dnia Patrona było otwarcie szkolnego poidełka – fontanny wody pitnej, zmontowanej na korytarzu szkolnym. Z tej okazji dzieci otrzymały kolorowe bidony na wodę. Tego dnia miała również miejsce inauguracja odnowionej ścieżki edukacyjnej „Przyroda Wapnicy” połączona z pasjonującym questem.
Ważnym momentem dla społeczności szkolnej było wciągnięcie na maszt Zielonej Flagi przyznanej nam aż na 3 lata! Zwieńczeniem święta było ognisko, a po południu w szkole odbyła się kolejna zbiórka elektrośmieci.
Ten dzień pełen wrażeń zawdzięczamy głównym organizatorkom – p. Iwonie Samołyk i p. Alicji Grzywaczewskiej, które swoją pasją i ekologicznymi pomysłami potrafią zarazić całą szkołę!                                                                                                                                                           
Projekt „Przyroda Wapnicy” i „Szkolne poidełko” jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa
zachodniopomorskiego w ramach programu SPOŁECZNIK.
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy