Klasa II i III

14 marca na zaproszenie biblioteki Miejskiej w Międzyzydrojach klasy 1, 2 i 3 pojechały na spotkanie z p. Małgorzatą Dudą. Pani Małgorzata jest przewodnikiem po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, a także autorką cyklu legend z naszego regionu. W bardzo ciekawy sposób zapoznała nas z legendą o Sydonii von Borcke, Zielenicy z Trzęsacza oraz Pomorskich Gryfach. Przy okazji tych opowieści uczniowie mieli okazję poznać elementy historii Pomorza Zachodniego związane z rodem Gryfitów, dowiedzieć się, które miasta naszego województwa mają w herbie wizerunek gryfa i odkryć tajemnicę spotykanego na szlakach turystycznych symbolu muszli- oznaczenia Szlaku Świętego Jakuba.