Życie szkoły
plcsenfrdeitnororuessvtruk

I semestr roku szkolnego 2020/21 nie należał do najłatwiejszych w historii naszej szkoły. W większości przebywaliśmy na zdalnym nauczanu i w tych niezwykłych warunkach przyszło nam zakończyć i podsumować pierwszy etap tego roku.

 Frekwencja uczniów w klasach 1-8 wyniosła  93 %.   Najwyższą frekwencją może się pochwaić klasa 4 - 96%.  Wśród uczniów rekordzistką w tej kwestii, ze 100% frekwencją jest uczennica klasy 5. 

Średnia ocen klas 4-8 to  4,4. Tutaj najlepszy wynik należy do klasy 5 - 5,0. 

Najwyższe średnie wśród uczniów osiągnęli: uczeń klasy 5- średnia 5,17, uczeń klasy 7 - średnia 5,14 i uczennica klasy 4 -średnia 5,09.  Wszyscy Ci uczniowie otrzymują stypendium pieniężne za wysokie wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie. 

Oceny z zachowania prezentują się optymistycznie, aż 48% z nich to oceny bardzo dobre, natomiast nieodpowiednich i nagannych nieodnotowano.

Mimo tego, iż większość zajęć w tym semestrze odbywała się online, udało nam się zrealizować jeszcze w nauczaniu stacjonarnym kilka zaplanowanych działań, a pozostałe zmodyfikowaliśmy tak, by dało się je chociaż w części, przeprowadzić w warunkach nauczania zdalnego. Z działań edukacyjnych i wychowawczych zrealizowaliśmy:

 1. Akcję „Sprzątanie Świata” 
 2. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 3. Pasowanie pierwszoklasistów 
 4. Obchody Dnia Niepodległości 
 5. Dzień Patrona
 6. Mikołajki szkolne (Rada Rodziców) i klasowe 
 7. Szkolne świąteczne spotkanie bożonarodzeniowe
 8. Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Szkoła cały czas prowadzi projekty i programy takie jak:

 1. Akademia Golfa (jesień 2020)
 2. Pracownia Daltońska 
 3. Warsztaty - Neurolab -  jak się uczyć?
 4. Trzymaj Formę, Czyste powietrze i Zdrowe zęby, 
 5. Erasmus+ 

Staramy się też, w miarę możliwości, poprawiać stan budynku i jego otoczenia. Udało nam się przeprowadzić:

 1. Remont podłogi w sali nr 8,
 2. Pomalowanie sali nr 10,
 3. Otwarcie nowego Placu zabaw za Orlikiem.

Optymistycznie, choć z lekkim niepokojem, spoglądamy w przyszłość i mamy nadzieję, że nowy semestr przyniesie większą stabilizację i upragniony przez 57% uczniów (wyniki ankiety) powrót do szkoły i nauki w normalnych warunkach szkolnych.

 

                                                                                                                                                                                            Dyrektor szkoły

                                                                                                                                                                                            Iwona Sołtysiak

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy