Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Logowanie
Utwórz konto

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Życie szkoły
plenfrdeitnoruessvuk

W sobotę 11.05.2019r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy  odbyły się XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe pod hasłem „ Kto swoje zdrowie szanuje ten w wapnickich biegach startuje”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek który wraz z Sekretarzem  Miasta i  Gminy Panem Adamem Szczodrym wzięli udział w Biegu Open na dystansie 3000m. Podczas zawodów mogliśmy oglądać 16 biegów klasyfikowanych w różnych kategoriach wiekowych, oraz symboliczny „Bieg dla Ziemi”. Wśród osób biorących udział w zawodach obserwować mogliśmy zarówno 3 letnie dzieci, doświadczonych sportowców oraz początkujących biegaczy. Razem na starcie stanęło około 210 uczestników. 
Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała zgrana grupa organizatorów na czele z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy Iwoną Sołtysiak – oraz Panią Moniką Szumlewską – nauczycielem wychowania fizycznego SP2. Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji takich jak: pokaz umiejętności zapaśniczych Akademii Sportów Indywidualnych „Bielik” Międzyzdroje, „Kącik malucha”- zabawy edukacyjne dla najmłodszych w tym malowanie twarzy, ciepły posiłek i słodkie przekąski przygotowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr2 w Wapnicy, stoisko edukacyjne z grami przygotowanymi przez Woliński Park Narodowy. 
Współorganizatorami XXIII Biegów Przełajowych w Wapnicy byli: Miasto i Gmina Międzyzdroje oraz  Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Szczególne podziękowania komitet organizacyjny kieruje do osób, które pomogły w organizacji i przeprowadzeniu imprezy: Rada Rodziców przy SP2 w Wapnicy, Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Międzyzdroje, OSP Lubin, Łukasz Szumlewski - KS Fala Międzyzdroje, Pan Piotr Wardziukiewicz, Pan Henryk Nogala, Pan Jarosław Tarnowski, Pan Jarosław Mazur, Państwo Katarzyna i Wojciech Ryfczyńscy, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, ZOŚ Międzyzdroje, Stadion Miejski Międzyzdroje, Firma „Navikon” Świnoujście,  „Dom-Bud” Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, Nadleśnictwo Miedzyzdroje, Kwiaciarnia „Tulipan” Międzyzdroje, Hurtownia warzyw i owoców „Solmar” Międzyzdroje, "Mróz" S.A. Hurtownia mięsa, wędlin i drobiu,  J.B.B. „Joanna” Hurtownia mięsa, wędlin i drobiu, Pama-Pak Hurtownia opakowań.
 
Link do galerii zdjęć: 
                                                                                                    
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!                                                        
Monika Szumlewska – SP2 Wapnica 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii: 
Przedszkolaki młodsze dziewczęta: 1.Julia Trott -Daniluk - Międzyzdroje 2.Pola Szablewska - Lubin
3.Lena Kubasik - Wapnica
Przedszkolaki młodsze chłopcy: 1.Miłosz Caban – Wysoka Kam. 2.Wojciech Borowy – Kamień Pomorski, 3.Szymon Ratajczak – Wapnica
Przedszkolaki starsze chłopcy: 1.Michał Ryfczyński - Wapnica 2.Tymoteusz Auguścik – Wapnica 3.Jan Bednarek – Międzyzdroje 
Przedszkolaki starsze dziewczęta: 1.Izabela Filar  - Wapnica 2.Zuzanna Wrzosek - Wapnica 3.Roksana Wożniak – Międzyzdroje 
Dziewczęta 2010-2011 1.Alicja Kozłowska - Międzyzdroje 2.Martyna Paluch – Międzyzdroje 3.Natalia Piela  – Międzyzdroje
Chłopcy 2010- 2011  1.Mikołaj Auguścik - Wapnica 2.Paweł Halba -Szczecin 3.Maciej Kwiecień – Izdebski - Gryfino 
Dziewczęta 2008-2009 1.Paulina Młyńska – Wysoka Kam. 2.Paulina Błasiak – Wysoka Kam. 3.Martyna Trojan – Wapnica  
Chłopcy 2008-2009 1.Kacper Caban – Wysoka Kam.2.Tomasz Wiśniewski - Międzyzdroje 3.Mateusz Bochna - Międzyzdroje
 
Dziewczęta 2006-2007 1.Martyna Muszyńska – Wysoka Kam. 2.Marzena Radoń – Wysoka Kam. 3.Klaudia Sawuła – Wapnica  
 
Chłopcy 2006-2007 1.Kacper Musialski - Wolin 2.Cezary Muszyński - Wysoka Kam. 3.Marcek Gondek - Międzyzdroje
 
Chłopcy 2004-2005 1.Olaf Pawełczyk – Wysoka Kam. 2.Dawid Buczek – Szczecin 3.Szymon Błasiak  – Wysoka Kam. 
 
Dziewczęta 2004-2005  1.Anna Rejchert – Międzyzdroje, 2.Nicola Musiał – Wysoka Kam. 
 
Chłopcy Gimnazjum 2003 1.Oskar Łużny – Wolin 2.Artur Udycz - Międzyzdroje
 
Dziewczęta Gimnazjum 2003 1.Sara Cisowska - Międzyzdroje  
 
Bieg OPEN Kobiety od r. 2002  1.Katarzyna Krogulec – Świnoujście 
 
Bieg OPEN Mężczyźni od r. 2002 1.Arkadiusz Borysiuk – Kamień Pomorski, 2.Rafael Pena – Wicko. 3.Bartłomiej Musiał  – Wysoka Kam. 
 
Nordic Walking 1. Jarosław Kosoń  - Kołczewo  
 
Bieg Sprawnych Inaczej 1. Dominika Mrówczyńska -  Międzyzdroje  
 
BIEG RODZINNY:
1. Rodzina: Bartosz Ślaski, Karolina Flacht, Mateusz Duczmański - Międzyzdroje
2. Rodzina: Jakub Matuszczak, Klaudia Sawuła, Patrycja Jakubowska, Radosław Matuszczak , Anna Klimowicz - Lubin   oraz  
3. Rodzina Caban: Katarzyna , Tomasz, Kacper  - Kozienice
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy