Klasa III
plcsenfrdeitnororuessvtruk

To my gotowi do walki o swoje zdrowie i przyszłość

W związku z nieoczekiwanym i przymusowym przestawieniem się na nauczanie w systemie d-learningu, stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem jakim jest samodzielna nauka w warunkach domowych. Dla nas praca samodzielna nie jest nowością, od I klasy codziennie pracowaliśmy w ten sposób przez 1 godz. lekcyjną. Teraz staramy się kontynuować to, co wypracowaliśmy przez ponad 2 lata i choć nie jest to takie łatwe, dajemy sobie radę. Poza pracą z książką i ćwiczeniami, tworzymy też różne ciekawe prace. Zachęcamy do ich obejrzenia.

ZDJĘCIA

 

 

14 marca na zaproszenie biblioteki Miejskiej w Międzyzydrojach klasy 1, 2 i 3 pojechały na spotkanie z p. Małgorzatą Dudą. Pani Małgorzata jest przewodnikiem po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, a także autorką cyklu legend z naszego regionu. W bardzo ciekawy sposób zapoznała nas z legendą o Sydonii von Borcke, Zielenicy z Trzęsacza oraz Pomorskich Gryfach. Przy okazji tych opowieści uczniowie mieli okazję poznać elementy historii Pomorza Zachodniego związane z rodem Gryfitów, dowiedzieć się, które miasta naszego województwa mają w herbie wizerunek gryfa i odkryć tajemnicę spotykanego na szlakach turystycznych symbolu muszli- oznaczenia Szlaku Świętego Jakuba.

ZDJĘCIA

image.png

17 grudnia już od rana roznosił się po szkole aromat świątecznych pierników. To my! Wałkowaliśmy, wycinaliśmy, piekliśmy i robiliśmy wszystkie te cudowne, świąteczne, piernikowe rzeczy, które przypominają nam, że święta są tuż, tuż.

Zdjęcia

 

Prawdopodobnie byliśmy w tym roku bardzo grzeczni, bo Mikołaj, który nas odwiedził 06 grudnia miał dla nas same dobre rzeczy (ani jednej rózgi).

Zdjęcia

09 listopada obchodziliśmy szkolne Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się m.in. pokaz mody patriotycznej - byliśmy dobrze przygotowani.

zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy