Religia
plcsenfrdeitnororuessvtruk
 
Zapraszam na Spotkanie z autorem Romanem Kempińskim w kaplicy w Wapnicy 11 listopada o 12.30 podczas Mszy Świętej. Roman Kempiński tak mówi o sobie:
 
"Jestem autorem Rymowanych Ewangelii pisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Od kilkunastu lat staram się przybliżać dzieciom rymem życie naszego Zbawiciela. To już 10 książeczek, które do tej pory się ukazały w tym 3 tomiki Rymowanych Ewangelii na rok liturgiczny A i na Rok B i na rok C. W tym roku wydałem pierwszy tom ze Starego Testamentu pt. "Biblijne opowieści. Początek". Wydałem też radosną książeczkę pt. Rozbrykany zwierzyniec i Rozbrykane dinozaury. Drukowałem swoje utwory w tygodniku Niedziela w jego szczecińskiej edycji. Obecnie drukuję swoje utwory w dwutygodniku "Opiekun" Diecezji Kaliskiej. Obecny jestem także w TVP Szczecin, gdzie w każdą niedzielę można obejrzeć "Biblijne historie Romcia Tomcia." Wraz ze swoimi książkami odwiedzam parafie w całym kraju a także poza jego granicami. Podpisywałem swoje książki w ośrodkach polonijnych w Niemczech i w Anglii. Jestem także autorem tekstu kilku piosenek napisanych dla zespołu Serduszka a także współautorem książki przygotowującej dzieci do I Komunii Świętej pt: To nie takie trudne" wydanej przez Instytut Wydawniczy Św. Jakuba. Ks Jan Twardowski tak określił moją twórczość: "Wiersze Romcia Tomcia czytałem ze wzruszeniem. Są dobre, ciekawe, bardzo ładnie rymowane. Autor posługuje się językiem bezpretensjonalnym, ale przecież uroczym w swojej prostocie. Myślę, że wiersze te trafią do serc dzieci. Niech Romcio Tomcio pisze dalej, bo ma talent."
 
Swoją twórczością staram się zachęcić Rodziny do wspólnego czytania Ewangelii.
 
Moja strona www.romciotomcio.pl
 
Można mnie też zobaczyć na kanale yuotube romciotomcio.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy