Start
plcsenfrdeitnororuessvtruk

 

  Jak co roku w naszej szkole, w Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.  Dzieci, zanim oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów, wykazały się zdobytymi dotychczas ważnymi umiejętnościami: liczenia, śpiewania, recytowania itp. Ze względu na okoliczności tegoroczna uroczystość odbyła się w mniejszym gronie: pierwszakom towarzyszyli starsi koledzy z klasy II i III oraz przede wszystkim dumni członkowie najbliższej rodziny.

Najważniejszym momentem naszego święta było oczywiście zożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz akt Pasowania na Ucznia, którego uroczyście dokonała Pani Dyrektor Iwona Sołtysiak. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjne upominki od starszych kolegów.

                                                                                                                                                                            Małgorzata Małolepsza

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy