Start
plcsenfrdeitnororuessvtruk

 

  Jak co roku w naszej szkole, w Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.  Dzieci, zanim oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów, wykazały się zdobytymi dotychczas ważnymi umiejętnościami: liczenia, śpiewania, recytowania itp. Ze względu na okoliczności tegoroczna uroczystość odbyła się w mniejszym gronie: pierwszakom towarzyszyli starsi koledzy z klasy II i III oraz przede wszystkim dumni członkowie najbliższej rodziny.

Najważniejszym momentem naszego święta było oczywiście zożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz akt Pasowania na Ucznia, którego uroczyście dokonała Pani Dyrektor Iwona Sołtysiak. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjne upominki od starszych kolegów.

                                                                                                                                                                            Małgorzata Małolepsza

 

   Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w „Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia”. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, Włoch, Rumunii, Chorwacji, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów  przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów święta tabliczki mnożenia. Podobnie było w naszej szkole - utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy.

Jest to już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia, więc organizator postanowił wprowadzić dodatkowe aktywności, dzięki którym nasi uczniowie i nauczyciele mogą konkurować  ze sobą w konkursie online ŁAMIGŁÓWEK LOGICZNO - MATEMATYCZNYCH. 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do szkolnego kalendarza naszej szkoły.

                                                                                                                                                                                                            Anna Krupa

 

 

title-img.jpg

Po raz 27 odbyła się  akcja Sprzątanie Świata, w tym roku pod hasłem:

 

title

 

  Nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w tym wydarzeniu. Ze względu na sytuację i reżim sanitarny zrezygnowaliśmy ze zbierania śmieci. Zdecydowaliśmy się wykonać dokumantację fotograficzną najbardziej zaśmieconych miejsc w naszej okolicy w celu zgłoszenia odpowiednim służbom. Zdjęcia te zostaną też wykorzystane na potrzeby projektu Commenius Green Energy  do stworzenia wystawy przedstawiającej niszczycielski wpływ czlowieka na przyrodę.

   

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy