Start
plcsenfrdeitnororuessvtruk

Szkoła w Wapnicy od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Organizujemy zbiórki elektroodpadów, zebrane elektrosprzęty są wymieniane na punkty, punkty na nagrody – pomoce edukacyjne dla szkoły.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to pomysł na poprawę czystości środowiska, tworzenie efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

 

Placówki oświatowe organizują zbiórki elektrośmieci, na które rodzice i mieszkańcy przynoszą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i w ten sposób zasilają Fundusz Oświatowy, gdyż za zebrane elektrośmieci otrzymują Kupony Funduszu Oświatowego. Każdy kupon przeliczany jest na punkty, które szkoła wymienia na pomoce naukowe lub wyposażenie sal lekcyjnych. Warto podkreślić, że celem programu „Moje miasto bez elektrośmieci” jest nagradzanie prawidłowych postaw mieszkańców, co prowadzi do dużo silniejszego utrwalania pozytywnych nawyków, niż karanie za złe postępowanie.

www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Koordynator Programu: Iwona Samołyk

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy