Start
plcsenfrdeitnororuessvtruk

"Szkolne poidełko" to projekt zrealizowany w ramach programu SPOŁECZNIK przez grupę nieformalną – nauczycieli ze szkoły w Wapnicy, pod patronatem Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. W ramach realizacji projektu zakupiono fontannę wody pitnej, którą zamontowano na korytarzu szkolnym. Zakupiono również bidony dla dzieci oraz przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych na temat wody.

Pozwoli to

poprawić nawyki żywieniowe całej społeczności szkolnej. Dzieci w wieku szkolnym mają naturalną i dużą potrzebę picia, niestety woda w dziecięcym menu często przegrywa ze słodzonymi napojami. A szkoda, bo to właśnie ona powinna stanowić podstawę zdrowej diety, gdyż nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i cukru. Naturalna woda idealnie gasi pragnienie, a dobrze nawodniony organizm sprawnie pozbywa się toksyn i lepiej radzi sobie z bakteriami czy wirusami.

Projekt „SZKOLNE POIDEŁKO” jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego w ramach programu SPOŁECZNIK.

Więcej zdjęć tutaj:

Szkolne Poidełko

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy