Start
plcsenfrdeitnororuessvtruk
„PRZYRODA WAPNICY” 2017 to projekt stworzenia ścieżki przyrodniczej zrealizowany w ramach programu SPOŁECZNIK przez grupę nieformalną pod patronatem Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna Przyroda Wapnicy funkcjonowała przy szkole podstawowej w Wapnicy od kilkunastu lat. W ubiegłym roku (2016) ścieżka została mocno uszkodzona podczas wymiany ogrodzenia szkoły, która zbiegła się z intensywnymi pracami leśnymi prowadzonymi przez Woliński Park Narodowy. Dzięki inicjatywie rodziców uczniów SP2 ścieżkę odtworzono. Powstało 15 nowych stanowisk - tablic z informacjami na temat gatunków roślin i zwierząt oraz elementów przyrody nieożywionej występujących w Wapnicy. Treść tabliczek została przetłumaczona na język angielski. Tabliczki zamontowano na terenie szkolnym, wzdłuż szlaku prowadzącego na Piaskową Górę. W celu promocji pięknych okolic Wapnicy został stworzony quest przyrodniczy. Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Questy – wyprawy odkrywców to nieoznakowane w terenie trasy, którymi uczestnik zabawy porusza się na podstawie wierszowanych wskazówek. Nasz quest można pobrać tutaj:
 
 
Projekt „Przyroda Wapnicy” jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego w ramach programu SPOŁECZNIK.
 
Więcej zdjęć po kliknięciu na poniższy link:
 
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy