Oddział zerowy

Wrzesień 2018 - Akcja Sprzątanie Świata.

Praca w grupach - łowcy dźwięków.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wysłły kartki do bohaterów Powstania Warszawskiego i podziękowalły za walkę w obronie naszej Ojczyzny.

W grupie starszych i młodszych przedszkolaków w Wapnicy gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej z Międzyzdrojów. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej pt.: "Wokół zawodów naszych rodziców".
Goście opowiedzieli na czym polega ich praca, dzieci oglądały elementy umundurowania oraz przedmioty, których strażnicy  używają podczas pełnienia swoich obowiązków.   Strażnicy dużą uwagę poświęcili bezpieczeństwu na drodze i noszeniu przez najmłodszych odblasków. Ponadto dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, a także dowiedziały się jak należy zachować się w czasie różnych niebezpiecznych sytuacji oraz w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Miejską lub inne służby specjalne.