Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Logowanie
Utwórz konto

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
plenfrdeitnoruessvuk

W sobotę 21.04.2018r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się XXII Wiosenne Biegi Przełajowe pod hasłem „KTO W BIEGACH SIĘ LUBUJE, TEN ZDROWY TRYB ŻYCIA PROMUJE”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Międzyzdrojów Pan Leszek Dorosz, a gościem specjalnym imprezy był czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski w wioślarstwie Konrad WASIELEWSKI. Podczas zawodów mogliśmy oglądać 16 biegów klasyfikowanych w różnych kategoriach wiekowych, oraz symboliczny „Bieg dla Ziemi”. Wśród biegających jak i maszerujących obserwować mogliśmy zarówno 4 letnie dzieci, doświadczonych sportowców oraz początkujących biegaczy. Razem na starcie stanęło około 240 uczestników. 

Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała zgrana grupa organizatorów na czele z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy Iwoną Sołtysiak – oraz Panią Moniką Szumlewską – nauczycielem wychowania fizycznego. Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji takich jak: pokaz sprzętu wojskowego żołnierzy z 8 dywizjonu przeciwlotniczego
z Dziwnowa, pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej
z Lubinia, ciepły posiłek i słodkie przekąski przygotowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy, ogromną, dmuchaną zjeżdżalnię użyczoną przez właścicieli firmy Lunapark Komar, stoisko edukacyjno-sportowe z grami terenowymi przygotowanymi przez Woliński Park Narodowy. 

Współorganizatorami XXII Biegów Przełajowych w Wapnicy byli: Miasto i Gmina Międzyzdroje, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Szczególne podziękowania komitet organizacyjny kieruje do osób, które pomogły w organizacji i przeprowadzeniu imprezy: Radzie Rodziców przy SP2
w Wapnicy ,OSP Lubin, KS Fala Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,
8 dywizjonowi przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Hotelowi „Aurora” Międzyzdroje, ZOŚ Międzyzdroje, Klubowi Biegacza „Sporting”, Bankowi Spółdzielczemu w Międzyzdrojach, Firmie „Navikon” Świnoujście, Państwu Zarzyckim właścicielom firmy „Dom-Bud”, „Wolińskiemu Parkowi Narodowemu”, Kwiaciarni „Tulipan”, Kino Eva – Planetarium i Muzeum Figur Woskowych
w Międzyzdrojach, Zakładowi Handlowo – Usługowemu „Mięsort” i Hurtowni warzyw i owoców
 - Pan Krzysztof Solecki, Restauracji: „Carmen”, „Suzanna, „Baron Pub & Restaurant” i „Cafe Pizza Virgo”, Sklepowi „Lidl”, Panu Grzegorzowi Komorowskiemu i Panu Tyberiuszowi Jackiewiczowi, Panu Tomaszowi Olechwir -„Ecoskills”, Panu Piotrowi Wardziukiewiczowi oraz Panu Henrykowi Nogala. Dziękując za udział w XXII, zapraszamy już dzisiaj na XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe do Wapnicy.

                                                                                                                     Monika Szumlewska – SP2 Wapnica

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: 

Przedszkolaki młodsze chłopcy: 1. Miłosz Caban – Wysoka Kam. 2. Wiktor Kowalski – Wapnica
3. Kamil Murawski- Międzyzdroje

Przedszkolaki młodsze dziewczęta: 1. Agata Ryfczyńska- Wapnica
2. Natalia Szyc  – Wapnica 3. Martyna Somska - Wapnica

Przedszkolaki starsze chłopcy: 1. Michał Ryfczyński- Wapnica 2. Kacper Krysiak – Wapnica 3. Grzegorz Mimier - Wapnica

Przedszkolaki starsze dziewczęta: 1. Jagna Szablewska - Wapnica 2. Roksana Woźniak – Międzyzdroje 3. Iga Kowalska
- Wapnica

Dziewczęta 2009-2010 1. Martyna Trojan - Dargobądz 2. Martyna Paluch– Międzyzdroje
 3. Zuzanna Głod – Międzyzdroje

Chłopcy 2009- 2010  1. Paweł Halba - Szczecin 2. Wiktor Wysocki
- Międzyzdroje 3. Franciszek Nogala – Międzyzdroje

Dziewczęta 2007-2008 1. Hania Owczaruk
- Świnoujście 2. Oliwia Sokołowska – Świnoujście  3. Katarzyna Dobek – Świnoujście 2007-2008
1.Antoni Jasiakiewicz - Świnoujście 2. Cezary Muszyński – Wysoka Kam. 3. Kacper Caban – Wysoka Kam.

Dziewczęta 2005-2006 1. Natalia Lewandowska – Dziwnów 2. Zuzanna Ziomko – Świnoujście
3. Amelia Stężalska – Goleniów

Chłopcy 2005-2006 1. Dawid Buczek – Wapnica 2. Miłosz Gałwiaczek
– Wolin 3. Emil Szubert – Wapnica

Dziewczęta 2004 1. Anna Rejchert – Dziwnów 2. Izabela Bejberyk
– Świnoujście 3. Natalia Donart – Dziwnów

Chłopcy 2004 1. Błażej Paluch – Wapnica 2. Marcel Paluch – Międzyzdroje 3. Jakub Aksman – Wapnica

Dziewczęta 2003-2002  1. Sara Cisowska – Międzyzdroje 2.Patrycja Żur – Międzyzdroje 3. Julia Bączek – Międzyzdroje

Chłopcy 2003-2002 1. Kacper Pietkiewicz – Goleniów 2. Oskar Łużny – Wolin 3. Oleg Daronin – Goleniów

Bieg OPEN Kobiety od r.2001 
1. Katarzyna Ciosmak – Lubin 2. Emilia Deptuła – Świnoujście

Bieg OPEN Mężczyźni 1. Piotr  Bakan
– Goleniów 2.  Bartłomiej Musiał – Wysoka Kam. 3. Przemysław Troszyński – Łukęcin Nordic Walking 1. Jarosłąw Kosoń 2. Mirosława Kujda

Bieg Pracowników Oświaty Kobiety – Zofia Mimier
 – Wapnica Mężczyźni 1. Paweł Nogala – Międzyzdroje 2. Bartłomiej Musiał – Wysoka Kam.

Bieg Sprawnych Inaczej 1. Karol Szubert

BIEG RODZINNY 1. Rodzina Kujda: Mirosława, Wojciech, Dominik Międzyzdroje 2. Rodzina Wołkow: Hanna, Marta, Arkadiusz Międzyzdroje  oraz  Rodzina Klimowicz: Anna, Aleksandra, Kewin Lubin – Wapnica 3. Rodzina Troszczyński: Przemysław, Julia, Aleksandra Łukęcin oraz Rodzina Kujda: Bernadetta, Marika, Amelka Międzyzdroje

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy