Register

• fr-FR
  • English (UK)

Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy III Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 23 września 2017r. na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Grono pedagogiczne pokazało jak można wykorzystać popularną bulwę, by wywołać uśmiech na dziecięcej buzi. Nauczyciele zaprosili, przybyłych na festyn, na warsztaty plastyczne pt. „ziemniaki – cudaki”. Przygotowali również

ziemniaczane wykopki oraz tory przeszkód z ziemniakami na łyżce. Bibliotekarze wspólnie z członkami Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by z festynu nikt nie wyszedł głodny. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, pieczone kiełbaski. Była też „strawa duchowa” w postaci kiermaszu książek a dla osób lubiących dreszczyk emocji, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Nauczyciele i rodzice zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, piankami i muffinkami. Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i konkursów tanecznych. Nad naszą kondycją czuwał Łukasz Szumlewski z Klubu Sportowego „Fala”, który jednocześnie był DJ-em i konferansjerem. Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy Orliku rozstawiono bajeczny „dmuchaniec-skakaniec”. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki.

Zebraliśmy 2110,52 na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Przygotowania do III Święta Pieczonego Ziemniaka ruszyły pełną parą od kilku tygodni. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”, który realizuje Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.W przygotowania włączyli się: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, OSP Lubin, Klub Sportowy FALA Międzyzdroje.

Wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:

• Hurtownia warzyw i owoców Krzysztof Solecki
  • GABEL Hurtownia opakowań jednorazowych Janusz Dobek
  • Hotel Aurora Family & SPA
  • Sklep Wielobranżowy Teresa Wróblewska
  • Sklep Mini Smyk Lidia Woźna
  • Kwiaciarnia „Tulipan” Małgorzata Wierzbicka
  • Sklep Wielobranżowy „Pod filarami” Katarzyna Marjańska
  • Solarium SunMalino
  • Gabinet kosmetyczny Iwona Aulic
  • Pani Iwona Mimier
  • Tyberiusz Jackiewicz
  • Lunapark Komar Grzegorz Komorowicz
  • Księgarnia Delfin Grzegorz EjsmontSklep „Agnes” Agnieszka Tressel – Kwiecień

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

Join For Free To Download This Template Download Now

Connect With Us Today

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis ante vitae tincidunt aliquam. Vestibulum commodo porta maximus. Morbi ac tincidunt arcu, sit amet venenatis lacus.